BİR HİKAYEN OLMALI
FORUMDA AKTİF PAYLAŞIM YAPABİLMEK İÇİN LÜFTEN ÜYE OLUNUZ....

BİRHİKAYENOLMALI EKİBİSmile
BİR HİKAYEN OLMALI
FORUMDA AKTİF PAYLAŞIM YAPABİLMEK İÇİN LÜFTEN ÜYE OLUNUZ....

BİRHİKAYENOLMALI EKİBİSmile
BİR HİKAYEN OLMALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ölüm Seni Yanıltmasın , Bir Düşün Yaşayanları .. Alnını Korkusuzca Kaldır , Kimin Yanındasın Yerin Neresi ve Senin En Çaresiz Anında Tek Silahın Nedir?

AnasayfaKapı*Latest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» BEETHOVEN..
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 1:29 pm tarafından heval

» CAN YÜCEL..
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 1:27 pm tarafından heval

» CHARLES BUKOWSKY
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 1:25 pm tarafından heval

» ZAMAN KİMDE TÜKENİR
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 1:20 pm tarafından heval

» V for vendetta
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimePaz Kas. 21, 2010 1:14 pm tarafından heval

» hoşgeldin dilek
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimeCuma Kas. 19, 2010 10:16 am tarafından heval

» HANGİSİ DAHA ZOR
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 11:53 am tarafından heval

» HİKAYELER.
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 11:46 am tarafından heval

» KUMARBAZ..
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimeSalı Ekim 05, 2010 9:55 am tarafından heval

» ALAMUT KALESİ HASAN SABBAH
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimeSalı Ekim 05, 2010 9:50 am tarafından heval

» GİDECEKSİN BİLİYORUM
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimeSalı Ekim 05, 2010 5:56 am tarafından heval

» hoşçakal..
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:18 am tarafından heval

» aramıza katılan özleme
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:00 am tarafından heval

» nana.......
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimeC.tesi Ağus. 07, 2010 11:25 am tarafından heval

» Giderayak
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimePtsi Haz. 07, 2010 7:15 am tarafından sıdıka

En iyi yollayıcılar
diaspora
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler I_vote_lcapmektuplar hayatımızdan bazi gercekler I_voting_barmektuplar hayatımızdan bazi gercekler I_vote_lcap 
heval
mektuplar hayatımızdan bazi gercekler I_vote_lcapmektuplar hayatımızdan bazi gercekler I_voting_barmektuplar hayatımızdan bazi gercekler I_vote_lcap 
sıdıka
denizQ62
kucuklimon
DersimLi_janesev
neso
Istatistikler
Toplam 46 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: banderas_hsyn

Kullanıcılarımız toplam 350 mesaj attılar bunda 310 konu
özür dileriz
Aidiyet duygusundan yoksun,biz vefasız Kürtler,yüce Türk devletine ve aziz Türk halkına verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz... Ne 1839'da,ne 1843'te,ne 1878'de,ne 1921'de,ne 1925'te,ne 1926'da,ne 1927'de,ne 1930'da,ne 1937'de ve ne......'de öl öl bitemedik...Öldükçe çoğaldık ve cellatlarımızdan çok yaşadık,hâlâ 30 milyonuz,özür dileriz... Tarihte Selahaddin-i Eyyubiler,Ebu Hanife Ahmet Dineveriler,Abdülkadir Geylaniler,Meleye Ciziriler,Feqiye Teyranlar,Molla Goraniler,Ebu Suudlar,Y dris-i Bitlisiler,Ehmede Xaniler,Mewlana Halidler,Said Nursiler,Cemal Süreyyalar,Ahmed Arifler,Orhan Asenalar,Yılmaz Güneyler yetiştirdik.Kültür,bilim,sanat ,din ve edebiyatta bu coğrafyaya ruh kattık,hala da iflah olmadık,özür dileriz.... 1071'de aynı dindeniz diye size kucak açtık; yanlış yaptık özür dileriz... 1514'te bizim olmayan savaşta Çaldıran'da düşmanınız olan Yunanlılara binlerce kayıp verdik,yanlış yaptık özür dileriz... Çanakkale'de yedi düvele karşı imparatorluk güneşi batmasın diye oluk oluk kan akıttık,Çanakkale'yi geçirtmedik,yanlış yaptık,özür dileriz... 1920'lilerde itilaf kuvvetlerini hep birlikte Anadolu'dan çıkarttık,hata yaptık; özür dileriz... Lozan'da iki devlete ne gerek var,birlikte kardeş kardeşe gül gibi geçinip gideriz dedik,özür dileriz... Ne asıl kuruculuğun nimetlerinden yararlandık ne de azınlıklar kadar hak sahibi olabildik; bu şarkı böyle olmamalıdı diye itiraz ederek de ukalalılık yaptık,özür dileriz..'Vatandaş Türkçe Konuş 'kampanyasına karsın biz onurumuz olan,varoluşumuzun nedenlerinden olan şam şekerinden daha tatlı olan anadilimizle konuştuk,her kelime için' bedel' ödedik,yanlış yaptık özür dileriz... 'kuyruklu Kürt,dağ Türkü' küfürlerini lügatinize soktuk,analarınızın ak sütü gibi temiz olan dilinizi kirlettik,insanlarınızın edebini bozduk; özür dileriz... Varlıklarımızı Türk varlığına tamamen armağan edemedik,Giritlere, Mekkelere, Balkanlara, Kafkaslara ve Ortadoğu'ya sürüldük,özür dileriz... Şehirlerimizin,ilçelerimizin,k öylerimizin,dağlarimızın,ovala rımızın isimlerini medenileştirmek adına değiştirdiniz,biz ısrarla ve inatla eski isimlerini kullandık,özür dileriz... . Alfabenizde olmayan x,w,q harflerini çocuklarımızın isimlerinde kullandık,alfabenizin huzurunu kaçırdık özür dileriz... İçlerimizden birileri sadece fikrilerini açıkladığı için gece yarıları jitem'in kurşunlarına hedef oldu,gündemi fail-i meçhul cinayetlerle meşgul ettik; özür dileriz... Kutsal bayramımız newrozlarda 'yaşasın halkların kardeşliği 'dedik, görüntü ve gürültü kirliliği yarattık,özür dileriz... Her rengin tıpkı ebruli sanatında olduğu gibi kardeşçe,uyum ve barış içinde biribirini yok etmeden yaşayabileceklerini düşündük,yanılmışız meğer; özür dileriz.....Çok özür dileriz....Ama çok özür dileriz....
haberler

mektuplar hayatımızdan bazi gercekler

YazarMesaj
denizQ62

denizQ62

mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Empty
MesajKonu: mektuplar hayatımızdan bazi gercekler   mektuplar hayatımızdan bazi gercekler Icon_minitimeC.tesi Şub. 20, 2010 3:48 am

Bende bu konuyU bir radyoda yayınından dinlemişdim COKTA GÜZEL BİR KAC HAFTA SUREN BİR POGRAMDI MEKTUPLARIN DEVAMI VAR FIRSAT BULDUKCA EKLİYECEM İYİ OKUMALAR UMARIM BEGENIRSENİZ

Erkek hayatta eşi ise ölmüş. Biri mezardan hayattaki eşine hayattaki eşde mezardaki eşine yazıyor mektupları. Aralarında kararlaştırdıkları tek şey de bu... Ne isimler kararlaştırılıyor ne de başka bir şey sadece biri ölmüş diğeri hayatta.
Ve kimler yazmış bu mektupları takii mektuplar bitene kadar söylemeyeceğim.i mektuplar bitene kadar sizlerle paylaşacağım. Bakalım sizler de beğenecek misiniz? Ve her paylaştığım mektubu da sırayla buraya yapıştıracağım ki bir de siz okuyun kendi gözlerinizle, kendi sesinizle.

"](Erkek)

Sevgilim,

Son zamanlarda devamlı yinelenen baş ağrımdan hiç bahsetmedim sana. Üzülmeni istemedim, yanımda olup buna bir çare bulacağını ama şuan uzakta olduğundan ızdırabımla yalnız bıraktığın için beni, daha bir kahredersin diye yazmamayı yeğledim.

Ama çekilir dert değil artık, geceleri oluyor, sanki onüçlük inşaat çivisi çakıyorlar beynime keserle. Neden gece başlıyor bir türlü anlamıyorum, ben bu işe sırf seni düşünebilmek, yalnız bırakmamak için girdim, biliyorsun. Odama çekilip, somut hayalinin saçlarını tararken bu baş ağrısı senle arama derin bir acı sokuyor, ama geçecek biliyorum. Müdür bey, S.S.K.’nın doktoruna gönderdi beni, liseden beri arkadaşlarmış. Doktor sevimli bir ihtiyar; gözlüklü, yarım kel biri.

Bizim bakkal yok mu aynısı. Röntgen çekti, reçete yazdı, ilaçları zamanında kullanırsam bir şeyciğim kalmazmış, ha birde geceleri geç yatma dedi. Ters- ters baktım iki numara gözlüklerine, anlamadı neyse. Geçer bu.

Son mektubunu biraz geç aldım, beni bu kadar uzun süre bekletme, dayanamam biliyorsun.

Bazen yastığını kokluyorum, hiç yıkamadım senden sonra ama kokun yitmiş üzerinden, evimizde sana dair her şeye bir yalnızlık sinmiş, gri tozlarla beraber. Ara sıra çok sıkılıyorum, ne isim var burada deyip yanına gelmek istiyorum ama bırakmıyor ki komşular. En son denememde üst komşunun çocuğu gitmemi engelledi, artık çiklette almıyorum velede.
Geçen sefer gönderdiğim çiçekleri beğendiğine sevindim, buralarda çok var bir görsen kırmızı-kırmızı, küçücük. Öpüyorum onları sana göndermeden önce, sen de öp olur mu?

Sevgilim, artık gitmem lazım yeni bir yolcu geldi, mezarını kazmam gerek.

Seni kardelen çiçeğinin özlemiyle seviyorum

(Kadın)

Sevgilim,

Son zamanlardaki ses tonundan anlamıştım bir şeylerin ters gittiğini demek başının ağrısıydı sesinin rengini değiştiren. Ben de zannettim ki... Neyse.

Ben çok üzüldüm sana acı çektirdiğime. Biliyorum başının ağrısının nedeni benim, hele geceleri ağrının daha güçlü olmasının tek nedeni. Ben böyle olsun istememiştim ki. Hep yanında olmak, yanımda olduğunu bilmek, kokunu ciğerlerime kadar çekmek.

Biliyor musun ziyaretime geldiğinde yapmak istiyorum bunu ama başaramıyorum. Kokunu çekemiyorum ciğerlerime kadar galiba senden gittikten sonra beceriksizleştim iyice. Seni çok özledim senin beni özlediğin kadar çok.

Bu akşam evimize gittiğinde benim için duş alır mısın? Bir de hani ben severdim ya senin yaramazlıklarını, hani banyodan sonra ıslak ıslak dolaşırdın ya şımarıkça evin her tarafında iste öyle dolaşır mısın? Bu akşam seni izlemek istiyorum.

Ne çok şımarıklık yapardık değil mi? İş dönüşü evimizde... İşte onların hepsini yapar mısın bana bu gece. Yine kirpiklerini yanağıma sürer misin? Sonra elimi tutup bir çırpıda bahçeye çıkartıp yalınayak koşturur musun yağmur altında. Sonra sonra öpücük yağmuruna tutar mısın eskisi gibi.

Biliyorum geçecek.

Her şey geçecek... Başının ağrısı da geçecek

mektuplar hayatımızdan bazi gercekler
1 sayfadaki 1 sayfası